SP 3 upamiętnia powstanie wielkopolskie

SP 3 upamiętnia powstanie wielkopolskie

Dziś  obchodzono uroczystości upamiętniające 99 rocznicę powstania wielkopolskiego. Brali w nich udział nasi uczniowie, członkowie Grupy Rekonstrukcji Cywilno Militarnej Semper Fidelis pod opieką szefa grupy, a jednocześnie pracownika naszej szkoły – Sergiusza Myszograja. Rano pojawili się przy pomniku Powstańców Wielkopolskich  podczas poznańskich uroczystości, a wieczorem  w mundurach wojsk powstańczych, z biało-czerwonymi rozetkami na czapkach, pełnili asystę podczas mszy świętej. Podczas drugiej części uroczystości  można było ich zobaczyć, kiedy to wspólnie z członkami Związku Strzeleckiego Strzelec stali na warcie. Nastrój budowała nie tylko dorożka nawiązująca do przyjazdu do Poznania Ignacego Paderewskiego, ale i race, które zostały odpalone podczas śpiewania Roty.

( fot. Małgorzata Pewińska)