Stasiu laureatem w Konkursie ,,Matematyczny kalendarz adwentowy

Na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu działa Poznańska Fundacja Matematyczna.

Celem Fundacji jest wspieranie zainteresowań i popieranie talentów osób, w szczególności dzieci i młodzieży, w dziedzinie nauk matematycznych, pomoc osobom utalentowanym w zakresie matematyki, wspieranie podnoszenia poziomu edukacji matematycznej w szkołach wszystkich szczebli, propagowanie i szerzenie edukacji matematycznej w formach alternatywnych do edukacji szkolnej, popularyzacja matematyki i kultury matematycznej.

Miło nam ogłosić, że Stanisław Jankowski z klasy dwujęzycznej – 2c zajął 7 miejsce w Konkursie ,,Matematyczny kalendarz adwentowy”, zorganizowanym przez tę fundację i otrzyma jedną z 25 nagród. Konkurs polegał na rozwiązaniu blisko 40 zadań. Serdecznie gratulujemy  kolejnego sukcesu.