Uczniowie klas III w Toruniu i Bydgoszczy

Uczniowie klas trzecich na zakończenie pierwszego etapu edukacji wzięli udział w dwudniowej wycieczce. Dzieci zwiedziły Toruń: zobaczyły pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz i inne zabytki na toruńskiej Starówce. Następnie uczyły się piec pierniki. Ważnym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądali film i uczyli się, jak rozpoznawać gwiazdy. Trzecioklasiści utrwalili między innymi informacje, jaką rolę pełni Gwiazda Polarna oraz skąd biorą się fazy Księżyca. Drugiego dnia uczniowie zwiedzali Bydgoszcz. Tego dnia największą atrakcją okazały się warsztaty w Starej Pralni. Dzieci wspaniale się bawiły, zrobiły własne mydło. Było także pranie na tarze i rozpoznawanie przedmiotów umieszczonych w ścianie zmysłów. Był to bardzo udany wyjazd.