„Wielkopolska w cieniu swastyki”

Dziś uczniowie naszej szkoły brali udział w żywej lekcji historii – „Wielkopolska w cieniu swastyki” przygotowanej przez Grupę Rekonstrukcji Cywilno Militarnej Semper Fidelis oraz Związek Strzelecki „Strzelec”. Pod kierunkiem pań – Anity Plumińskiej-Mieloch i Aleksandry Kołcz uczniowie klas VII i gimnazjalnych przygotowali dioramę poświęconą prześladowaniom mieszkańców Kraju Warty w czasie okupacji. Z uwagi na realistyczną scenografię oraz kostiumy, nasza diorama budziła żywe emocje pośród widzów. Na prośbę prowadzących dioramę, oglądający ją nie oklaskiwali aktorów. Cisza była hołdem i upamiętnieniem tych, którzy stracili życie w czasie II wojny światowej. Bardzo licznie zgromadzona widownia oglądała także inscenizację bitwy stoczonej przez Wojsko Polskie i Wehrmacht we wrześniu 1939 roku. (fot. Bartłomiej Plewa). Imprezę objął honorowym patronatem wojewoda wielkopolski.Patronat medialny e-lubon.pl