XII edycja Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Pitagorejczycy”

Dnia  22 marca 2019 roku odbyła się  się  XII edycja Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Pitagorejczycy”.

 Organizatorami konkursu byli:  Zespół Szkół w Luboniu oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

W aulach Wydziału Matematyki i Informatyki na Morasku, rywalizowali  uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z całego województwa o tytuł „Pitagorasa roku 2019”. 

W tym roku tytuł „Pitagorasa 2019” uzyskało dwóch uzdolnionych uczniów: Dawid Bugajewski – uczeń ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Czempiniu i uczeń trzeciej klasy gimnazjum XXXVIII Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu – Kosma Kasprzak.

Puchar dla zwycięzców ufundował Burmistrz Miasta Luboń, który objął po raz kolejny, Patronat Honorowy nad konkursem.

II miejsce w konkursie zajęli: Mateusz Zygmanowski z VII LO im. Dąbrówki w Poznaniu,  Mateusz Nowicki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie, Julia Skrzypczak ze Społecznego Gimnazjum nr 1 im. Św. U. Ledóchowskiej w Poznaniu oraz Laura Tabaczyńska z Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu.

III miejsce zajęli: Ignacy Kuźnierski z VII LO im. Dąbrówki w Poznaniu, Michał Redmer z Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu, Oliwier Urbański ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Poznaniu oraz Stanisław Jankowski z Zespołu Szkół w Luboniu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!