Z wizytą w Nestle w  Kargowej

Z wizytą w Nestle w  Kargowej

W środę, 24 października, swoje podwoje dla uczniów klasy Va otworzyła fabryka Nestle w Kargowej. To tu powstają doskonale wszystkim znane batony LION oraz wafelki PRINCESSA. Po powitaniu przez Dyrektora fabryki zaprowadzono nas do sali, w której przeprowadzono instruktaż w zakresie BHP. Na podstawie prezentacji „Bezpieczeństwo w Nestle” dowiedzieliśmy się, jakie procedury obowiązują na terenie zakładu w tym zakresie. Panie prowadzące instruktaż  przeprowadziły następnie prezentację fabryki. Dowiedzieliśmy się, jakie produkty wytwarza się w Kargowej i innych zakładach Nestle na terenie Polski, ale też za granicą. Sporą część prezentacji zajęła tematyka związana ze zdrowym odżywianiem. Atrakcyjne były również zabawy i konkursy przygotowane dla dzieci, a wszystko to odbywało się przy obficie zastawionym stole. Czekały na nas bowiem kolorowe, smaczne kanapki na drugie śniadanie oraz owoce, jogurty i woda mineralna. Podczas zwiedzania można było na własne oczy zobaczyć produkcję słodkości, a po powrocie do sali wykładowej spróbować ich osobiście. Niezwykłą niespodzianką było poza tym przygotowanie dla wszystkich siatek-worków z logo firmy wypełnionych różnymi batonami. Zadowoleni z tak miło spędzonego dnia wróciliśmy do domu. Jeszcze raz dziękujemy Dyrektorowi za umożliwienie nam zwiedzania fabryki połączonego z tyloma atrakcjami.