Zajęcia dogoterapeutyczne z Fundacji Ewy Naworol

W tym tygodniu mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach dogoterapeutycznych z Fundacji Ewy Naworol. Zajęcia odbyły się w mobilnej sali, ciągniętej przez amerykańskiego trucka. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej oraz klasy Va wzięli udział w akcji MY NIE GRYZIEMY! Dogoterapeuta opowiadał nam o profilaktyce pogryzień oraz o mowie ciała psów. Prezentacja multimedialna przybliżyła nam zasady bezpieczeństwa w komunikacji z psem tak, aby w codziennym funkcjonowaniu uczniowie wiedzieli, jak zachować się w sytuacji podczas spotkania z groźnym/agresywnym psem. W części praktycznej uczyliśmy psy reagowania na różne komendy oraz ćwiczyliśmy ułożenia ciała w pozycji bezpiecznej.

Z pewnością cel, który przyświeca fundacji Z miłości do dzieci. Z miłości do zwierząt. Jesteśmy dla Was. znalazł odzwierciedlenie w przeprowadzonych warsztatach. Dziękujemy!